biuro@rdeo.pl (+48) 22 24 28 475

/ Aktualności

Czy warto inwestować w siebie i swój rozwój?

Inwestowanie wielu osobom kojarzy się w głównej mierze z lokowaniem swoich pieniędzy na rachunkach oszczędnościowych, lokatach czy w przeróżnego rodzaju inwestycjach, jednak jak to tak naprawdę wygląda? Czy inwestować można tylko w taki sposób? Istnieje takie pojęcie jak inwestowanie w siebie.

Inwestowanie w siebie to przede wszystkim poprawianie swojego samopoczucia i swoich umiejętności. Dokładniej chodzi tutaj o to, że osoba, która inwestuje w siebie dzięki temu, że poświęca pieniądze jest w stanie otworzyć przed sobą metaforyczne drzwi możliwości. Przykładowo jeżeli ktoś zapisze się na kurs z języka chińskiego i nauczy się tego języka to zyska bardzo dużo możliwości, ponieważ będzie mógł nawiązać przeróżnego rodzaju kontakty z osobami z Chin. Inwestowanie w siebie poprawia również samopoczucie, ponieważ daje człowiekowi wrażenie, że jednak się rozwija i nie stoi w miejscu, a co za tym idzie tego typu osoba czuje się zdecydowanie lepiej z tym co robi i nabiera o wiele więcej motywacji do działania. Osoby, które popierają takie podejście inwestowania twierdzą jednogłośnie, że powoduje to również wzrost ich efektywności w życiu zawodowym. Człowiek z lepszym humorem, posiada więcej motywacji do działania.

Chociaż inwestowanie w siebie zazwyczaj nie przynosi bezpośrednio dochodów, a najczęściej dzieje się to w sposób pośredni to jednak warto sobie o tym wspomnieć. Jeżeli jesteście facetami, którzy mają słabą kondycję to przez poprawienie swojej muskulatury nabędziecie lepszą postawę oraz bardzo możliwe, że wzrośnie Wasza pewność siebie. Pewność siebie spowoduje większą motywację do działania i brak strachu przed ewentualnymi skutkami. Jeżeli zaś chodzi o bardziej bezpośrednie skutki inwestowania w swoje umiejętności to idealnym tutaj przykładem może być właśnie nauka konkretnego języka obcego, albo zaznajomienie się z obsługą jakiegoś programu. Poszerzy to Wasze możliwości na rynku pracy i staniecie się pracownikiem, który jest rozchwytywany przez pracodawców i sam nie ma problemu ze znalezieniem posady.

„Tym, którzy chcą inwestować w siebie, a zwłaszcza w swój rozwój zawodowy, proponujemy nowatorską platformę naszego autorstwa” – mówi Marek Dziakiewicz, Prezes RDEO sp. z o.o. „Główny produkt naszej spółki to innowacyjna platforma do tworzenia atrakcyjnych w formę szkoleń e-learningowych, która daje również możliwość skorzystania z ponad 20 gotowych szablonów szkoleń, które oczywiście nadal można dostosowywać do własnych potrzeb.

Więcej informacji o ofercie znajduje się na www.rdeo.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego