biuro@rdeo.pl (+48) 22 24 28 475

/ Aktualności

Rapid learning jako nowość na polskim rynku tworzenia szkoleń i prezentacji

Codzienna praca w nowoczesnej firmie lub instytucji wiąże się z koniecznością ciągłego dokształcania się w ramach rozwoju własnych kompetencji lub też uzupełniania koniecznej wiedzy. Firmy szkoleniowe potrzebują skutecznych narzędzi do prezentacji własnych treści, które nie mogą nudzić ani zniechęcać użytkownika końcowego. Rapid learning doskonale stawia czoło tym wyzwaniom.

Podstawowa definicja

Rapid learning (lub Rapid e-learning development) to termin zwykle odnoszący się do metodologii szybkiej budowy kursów e-learningowych. Najczęściej autor tworzy slajdy w jednym z wiodących programów do prowadzenia prezentacji, jednakże pojawiają się obecnie nowe, dające jeszcze większe możliwości edycji narzędzia pracujące w trybie on-line. Jednym z nich jest stworzona w Polsce platforma spółki RDEO.

Geneza i rozwój

Obszar e-learningu gwałtownie zaczął rosnąć od roku 1990, ale deweloperzy i organizacje branżowe stanęły przed problemem złożoności procesów autorskich. Trudności i koszty budowy kursów online od podstaw doprowadziły do idei recyklingu istniejących zasobów (takich jak prezentacje offline)
i przekształcenie ich w kursy e-learningowe.

Termin Rapid learning jest również czasami używane jako synonim nauki „krótkiej formy” lub „bite-size”. W tym trybie, w jakim operuje RDEO, Rapid learning nie odnosi się do kwestii, jak szybko można stworzyć moduł e-learningu przez dewelopera, ale jak szybko uczący się może go obejrzeć.

Zalety Rapid learningu

 

„Rapid learning to bardzo ciekawa alternatywa dla dotychczas dostępnych narzędzi szkoleniowych” – mówi Marek Dziakiewicz, Prezes Zarządu RDEO sp. z o.o. „Chcemy przy wykorzystaniu Internetu i nowoczesnych narzędzi IT dostarczać najwyższej klasy rozwiązania będące konkurencyjnymi dla powszechnie dostępnych produktów oferowanych przez światowe koncerny informatyczne.”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego